İçeriğe geç

44

Teypte Hurşit Yenigün’ün kasedi çalarken, salondaki halının kenar çizgilerinde küçük oyuncak arabalarımı sürdüğüm günlerden şu güne nasıl, ne zaman geldim, hiç anlamadım. Gün itibarıyla dört dörtlük bir adam oldum. Matematiksel olarak tabi. Fiziksel olarak 3/4 lük sayabilirim kendimi. Vals gibi adamım. Az göbek kaldı, o da gitse süper olur ya, neyse. Duygusal olarak ölçülere sığmıyorum maaşallah. Aksak ritmle, dolu dizgin gidiyorum bir kakafoni içinde. Az dinle bak, tam bir melodi yakalayacak gibi olursun ama zırt, hemen değişirim, kalırsın öyle.

İnsan olarak acaip iyi biriyim. Hayatıma giren bütün kadınlar istisnasız olarak bunu söylediklerine göre doğru olmalı. Ha, bunu hep ayrılırken söylemeleri durumu ne kadar değiştirir bilemem tabi.

Bunlar dışarıdan görünenler. Bana sorsan, içerden nasıl birisin diye, gayet basit bir adamım derim. Her şeye biraz bulaşıp, hiçbir şeyde tam olamamak en büyük yeteneğimdir. Öyle, çok büyük hırslarım, beklentilerim falan yoktur. Kavga, dövüş olmasın, biraz sevgi, biraz huzur gül gibi geçinir giderim de, yine de rahat durmam işte, rahmetli Bob Ross gibi biraz okyanus mavisi, az çağla yeşili katıp fırçamın ucuna, küçük, mutlu çalıcıklar çizmeye çalışırım hayatıma, ama hep van dyck kahverengisi çıkar anasını satayım. Eh, vermeyince mabut, neylesin sultan Mahmut?

Olmayacak dualara amin deme konusunda efsaneyimdir, holografik mutluluklar yaratır, sonra onları yakalamak için koşarım peşlerinden, hatta öyle hızlı koşarım ki ıskalayıp geçerim hepsini.

Neyse, amacım eğlenceli bir şeyler yazmaktı, nerden nereye geldim. Sonuç olarak 2014’ten elde ne kaldı dersen, dünyanın düz olduğunu ve mucizelerin hikayelerde olduğunu öğrendim. Ama 2015’ten umutluyum (yalana bak 🙂 ) Koşmadan, olduğunuz yerde, durup dururken mutluluğu yakaladığınız, hatta mutluluğun gelip sizi yakaladığı, elimizdekilerin kıymetini bildiğimiz, süper bir yıl olsun 2015.

Ha, bu arada;

44 MUCİZESİ

31. 12. 1971

3+1 = 4

1×2 = 2

4×2 = 8

71-19 = 52

52-8 = etti mi sana 44?

31.12.2014

3-1 = 2

12-2 = 10

20+14 = 34

34+10 = etti mi sana yine 44?

Benim de 44. yaşım kutlu olsun, bu yaşımda aklım başıma geri dönsün, çektiğim her foto efsane olsun, süper loto bana çıksın, sevdiğimle sevenim aynı olsun, eh daha ne olsun?
31.12.2014

Bir Cevap Yazın